تازه ترین اخبار

   

 

   « خانم مریم دوست محمدیان» در نشست بصیرتی که با حضور کارکنان و طلاب مدرسه علمیه و عالی الزهرا سلام الله علیها برگزار شد، بیان داشت: یکی از موضوعات اساسی که در حوزه انقلاب مورد مطالعه قرار می گیرد، دستاوردها و دست یابی به اهداف و آرمان های انقلاب  است.

 

وی  بحث از اهداف و دستاوردهای انقلاب را حساس ترین موضوعی دانست که در عرصه جامعه بین دولت، ملت و نیز بین موافقان و مخالفان داخلی و خارجی مطرح می شود و در واقع همین مسئله مبنای حفظ تداوم انقلاب و ارزشهای ایجاد شده آن خواهد بود.

معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا( س) گرگان با طرح این سوال که انقلاب اسلامی ایران تا چه حدی توانسته به اهداف خود دست یابد خاطر نشان کرد: پاسخ این سوال کلیدی وظیفه همه دستگاههاست که با کمک اندیشمندان و صاحبان قلم به معرفی دستاوردهای انقلاب بپردازند تا بتوان به راههای بیشتری جهت حفظ و تداوم انقلاب دست یافت.

وی به بحث پیرامون آرمانهای انقلاب پرداخت وگفت: آرمانهای انقلاب همان اهداف انقلاب است که مردم به منظور دست یابی به آنها علیه رژیم پهلوی قیام نموده و تا سرنگونی آن از پای ننشستند.

استاد حوزه برای رسیدن به اهداف انقلاب توجه به سه مسئله را حائز اهمیت دانست و ادامه داد: اهداف انقلاب را باید در شعارهای مردم، گفتارسردمداران و رهبران و نیز نقطه نظرات مردم جستجو کرد.

دوست محمدیان اهداف انقلاب را به سه دسته تقسیم نمود و بیان داشت: از جمله اهداف انقلاب؛ آرمانهای فرهنگی و اجتماعی است که مهمترین آن، ایجاد محیط سالم برای رشد فضایل اخلاقی، مبارزه با فساد، بالا بردن سطح آگاهیهای مردم از طریق رسانه ها و مطبوعات و ..است و در یک کلام می توان گفت: " احیای دین و معنویت"در عرصه فرهنگی و اجتماعی از جمله اهداف انقلاب است که به گفته استاد مطهری ارکان واقعی انقلاب و مایه حیات انسان می باشد.

وی سرنگونی نظام ظلم، ایجاد نظام دینی، توجه به آراء مردم در اداره کشور، نفی هرگونه ستمگری و ستم پذیری را از اهداف سیاسی انقلاب برشمرد و خاطر نشان کرد: پایان بخشیدن به غارتهای خاندان سلطنتی و پهلوی، جلوگیری از سلطه بیگانگان، ریشه کن کردن فقر و رسیدگی به روستاها و... از اهداف اقتصادی انقلاب است.

معاون آموزش مرکز تخصصی الزهرا (س ) تأسیس جمهوری اسلامی را از مهمترین اهداف انقلاب برشمرد و اضافه کرد: شکل گیری جمهوری اسلامی از نگاه امام خمینی رحمت الله علیه بزرگترین ثمره انقلاب است و در سایه آن استقلال و آزادی حفظ خواهد شد لذا امام راحل حکومت اسلامی را بر پایه قوانین اسلامی می داند که در آن استقلال کاملاً حفظ می شود.

دوست محمدیان ضمن توصیه بر بازخوانی وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی رحمت الله و با استناد به آن، اسلام و حکومت اسلامی را پدیده الهی دانست  که با بکار بستن آن سعادت تأمین می شود و قدرت آن را خواهد داشت که قلم سرخ بر ستمگری ها و چپاولها، فسادها و تجاوزها بکشد و انسانها را به کمال مطلوب خود برساند وی همچنین در این رابطه می فرمایند: "حفظ اسلام در رأس همه واجبات است " .

وی با اشاره به ضرورت بررسی و مطالعات پیرامون دستاوردهای انقلاب و با استناد به کلام امام خمینی در خصوص تهدیدات دشمن علیه این نظام ادامه داد: متاسفانه مهمترین دستاورد انقلاب که نظام مقدس جمهوری اسلامی است در معرض تهدیدات دشمنان قرا گرفته به طوری که از یک طرف تهدید به براندازی جمهوری اسلامی نموده و از سوی دیگر در جنگ روانی علیه ملت ایران تلاش دارند جامعه را از انقلاب خود پشیمان وشرمنده نمایند لذا با توجه به چنین فضایی اهمیت بازخوانی انقلاب و برجسته سازی دستاوردهای آن  حائز اهمیت است.

مبلغ فعال حوزه با استناد به وصیتنامه الهی سیاسی امام رحمت الله در پاسخ به ادعای کسانی که قائلند دین اسلام دین ارتجاعی است و با توجه به تکنولوژی و نوآوریِ امروز کارآیی ندارد اذعان داشت: اجرای قوانین بر معیار قسط و عدل و جلوگیری از ستمگری و حکومت جائرانه و ظلم و ستم و ...چیزی نیست که به مرور زمان و در طول تاریخ کهنه شود بلکه تمام این مسائل را عقل بشر تایید می کند.

دوست محمدیان در ادامه با استناد به کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی یادآور شد: اگر مراد از مظاهر تمدن؛ اختراعات، ابتکارات و صنعت های پیشرفته باشد که در پیشرفت و تمدن بشر دخالت دارد هیچگاه اسلام و نیز هیچ مذهب توحیدی با آن مخالفت نکرده و نخواهد کرد بلکه علم و صنعت مورد تاکید اسلام و قرآن است.

وی با اشاره به تشکیل حکومت از سوی نبی مکرم اسلام صلی الله علیه؛ ادعای جدایی دین از سیاست را مردود دانست وبراساس فرمایش حضرت امام افزود: قرآن کریم و سنت رسول الله آن مقدار که در حکومت و سیاست احکام دارند در سایر چیزها ندارد بلکه بسیاری از احکام عبادی اسلام، عبادی سیاسی است که غفلت از آنها مصیب هایی بدنبال خواهد داشت.

استاد مدرسه علمیه الزهرا (س ) گرگان خطاب به طلاب تاکید داشت: محققین و طلاب حوزه های علمیه باید تلاش کنند مطالعات عمیقی در مسائل پیرامون انقلاب داشته باشند و با دفاع از حقانیت اسلام، توطئه های دشمنان را خنثی نماید.

دوست محمدیان در ادامه به دستاوردهای انقلاب پرداخت و خاطر نشان کرد: از جمله دستاوردهای انقلاب؛ دستاورد سیاسی یعنی سرنگونی رژیم شاهنشاهی است که بواسطه این سرنگونی تغییرات و تحولات اساسی در کشور ایجاد شد چنانچه می توان گفت: "بزرگترین مانع  این تحولات رژیم پهلوی "بود.

وی تحقق حکومت مردم بر سرنوشت سیاسی خود و نیز تحول روحی و معنوی در مردم را از دیگر دستاوردهای انقلاب  برشمرد و بیان داشت:  به استناد کلام رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای: "در طول تاریخ ما هیچ حادثه ای مانند حادثه پیروزی انقلاب اسلامی و حوادث بعد از آن نبوده که مردم در آن نقش مستقیم داشتند" .در واقع این دستاوردها، انقلاب اسلامی را از سایر انقلابها متمایز نمود.

عضو هیئت مدیره موسسه قرآنی الزهرا( س) گرگان ضمن اشاره به آسیب های انقلاب عنوان داشت: متاسفانه دشمنان داخلی و خارجی و دوستان ناآگاه در تلاشند تا مردم را از اصل نظام و انقلاب دور سازند لذا تبیین درست اهداف و دستاوردهای انقلاب از جمله وظایف طلاب علوم دینی قرار است تا با شناخت درست بتوانند در راستای تحقق این اهداف تلاش نمایند.

دوست محمدیان در پایان گفت: امروز نیز در جنگ اقتصادی هستیم لذا باید با توکل بر خدا برای حفظ نظام و اسلام ایستادگی و مقاومت کنیم، با قیام لله، حمایت و روشنگری همچون گذشته به پیروزی دست خواهیم یافت.

 

 

 

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)