تازه ترین اخبار

   

 

   « خانم مریم دوست محمدیان» در نشست بصیرتی با عنوان« بازخوانی وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی رحمت الله علیه» که با حضور معاونین و کارکنان  این مرکز تخصصی و مدرسه علمیه  و عالی الزهرا سلام الله علیها برگزار شد، دهه فجر را سرآغاز ارزش های اسلامی و رهایی ملت از یوغ استکبار جهانی دانست و بیان داشت: حضرت امام خمینی رحمت الله علیه به حول و قوه الهی، با توسل به ائمه معصومین علیهم السلام و پشتیبانی مردم، این رژیم را از بین برد و نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب به وجود آورد.

 وی با تاکید بر لزوم شناخت ایام الله دهه فجر افزود: این انقلاب به عنوان تحفه الهی است که باید این ایام را یادآور شویم و منادی این ایام باشیم.

معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان ادامه داد: مردم ایران برای شعار انقلابی خود که همان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است هم در دوران انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس هزینه های زیادی صرف نمودند و این ایثار و جانفشانی ها دلالت بر استواری مردم و مسئولین و در رأس آنان مقام معظم رهبری دارد.

دوست محمدیان گفت: حفظ و بقای این نظام از مهمترین وظایفی است که برعهده ماست، حضرت امام رحمت الله علیه نیز در منشور اخلاقی و اجتماعی خود بر حفظ و بقای نظام جمهوری اسلامی بیش از اندازه تاکید داشت.

وی خاطر نشان کرد: از مهمترین بخش وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی رحمت الله، وحدت و انسجام بین مردم، مسئولین و ملت هاست که در دین مبین اسلام و آیات و روایت بسیار سفارش بسیار شده است، چنانچه امام خمینی رمز بقای انقلاب اسلامی را همان رمز پیروزی می دانست و فرمود: " بی‌تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است؛ و رمز پیروزی را ملت می‌داند و نسل‌های آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلی آن: انگیزة الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی" است.

استاد حوزه  خدامحوری و وحدت را هم در پیروزی و هم در بقای انقلاب سرنوشت ساز دانست و ادامه داد: وحدت بین مسلمین موجب سربلندی اسلام  شده و عزت مسلمین را در همه صحنه ها فراهم خواهد کرد.

دوست محمدیان با اشاره به این مطلب که دشمنان اسلام با استفاده از حرکات فرهنگی سعی در ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمین دارند بیان داشت: در بسیاری از کشورها دشمن از اختلافات درونی سوء استفاده کرده است حال آنکه باید توجه داشت که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب، احیای امامت و و لی فقیه است که در جامعه وجود دارد، لذا برای حفظ اصل انقلاب باید به ولی فقیه مراجعه کنیم و با تبعیت از ایشان به اختلافات پایان دهیم.

وی در پایان ضمن تاکید بر حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن خاطر نشان کرد: از جمله وظایف ما در قبال انقلاب؛ مسئولیت شناسی و تزکیه نفس است، اگر این دو مورد ایجاد شود به مدینه فاضله دست خواهیم یافت چراکه ایجاد مدینه فاضله با وجود انسانهای مهذب ممکن خواهد بود، چنانچه امام خمینی رحمت الله علیه با نفس مزکای خود توانست یک انقلاب عظیم ایجاد نماید لذا ما نیز برای دوام انقلاب با سازندگی درون باید به وظیفه خود عمل کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)