تازه ترین اخبار

  

    به گزارش پایگاه خبری_ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، "آیت الله سیدکاظم نورمفیدی" در ویژه مراسم ولادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه) که از سوی مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد بیان داشت: یکی از نیازهای فطری بشر، الگو داشتن است، به طوری که انسان همیشه دنبال کسی است که خود را جای او قرار داده و خود را شبیه او نماید.

 

وی افزود: دنیا و علم امروز نیز با درک این مسئله که انسان همیشه بدنبال الگویی است که خود را شبیه آن نماید، سعی دارد با الگوسازی، جامعه را به سمت و سویی که خودش می خواهد سوق دهد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان یکی از معانی"امام و امامت" را پیشوا و الگو نامید و گفت: امام کسی است که مردم او را به عنوان پیشوای خود قرار داده و از او پیروی می کنند، حال اگر الگوی یک جامعه امام حسین (علیه السلام) باشد جامعه به چه سمتی خواهد رفت و اگر  چیز دیگری باشد جامعه چه شکلی خواهد داشت که آیات عدیده قرآن کریم بر این مطلب دلالت دارد.

آیت الله نورمفیدی با استناد به "آیه 21 احزاب" ،پیامبر مکرم اسلام( صلی الله علیه) را به عنوان الگویی جامع معرفی نمود و ادامه داد: براساس آیه فوق، قطعاً رسول اکرم( صلی الله علیه) را هر کسی به عنوان الگو                  نمی پذیرد بلکه ایشان الگوی کسانی خواهد بود که به خدا و روز بازپسين اميد دارند" لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ كَانَ يَرْجُو اللَّهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ" .

امام جمعه گرگان بر الگو پذیری از پیامبر(صلی الله علیه) تاکید نمود و اظهارداشت: همه ما وظیفه داریم با الگوپذیری از حضرت محمد(صلی الله علیه) در رفتار و اخلاق خود  بر دیگران تاثیر گزار باشیم.

آیت الله نورمفیدی" پیامبر اسلام(صلی الله علیه) "را بهترین الگو دانست و  یاد آور شد: سلامت هر جامعه ای به الگوپذیری از پیامبر (صلی الله علیه) است که این مهم در سایه شناخت  سبک و سیره ایشان ممکن خواهد بود.

وی با تاکید بر"آیه 128 توبه" به بیان برخی صفات پیامبر(صلی الله علیه) پرداخت و تصریح نمود: در این آیه چندین ویژگى مهم براى پیامبر بزرگوار اسلام(ص) بیان شده است از جمله آنها؛ هم دردی با مردم، حریص بودن نسبت به هدایت مردم، رأفت و مهربانی و ..می باشد.

 عضو مجلس خبرگان رهبری،  پیامبر مکرم اسلام(ص) را مظهر صفات جمال و جلال الهیه دانست و اضافه نمود: پیامبر اکرم(صلی الله علیه) وجود نازل شده ذات اقدس الهیه است، شناخت پیامبر(صلی الله علیه) با شناخت صفات خداوند ممکن است به طوری که پیامبر(صلی الله علیه) خدای نازل شده در حد بشر است.

آیت الله نورمفیدی افزود: انسان همیشه دنبال چیزی است که دارای کمال است لذا آن را دوست دارد، خداوند نیز مستجمع جمیع کمالات بی انتهاست لذا دوست داشتنی است.

وی در پایان گفت: خوف در مقابل خداوند خوفی است که با خشیت همراه است، هرکس معرفتش نسبت به خدا بیشتر باشد خوفش نیز نسبت به او بیشتر خواهد بود" إِنَّمَا یخْشَی اللّه مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ" .

 

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)