تازه ترین اخبار

  به گزارش پایگاه خبری_ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، "خانم زهرا نجفی نژاد" در اولین جلسه از سلسله نشست های تربیتی با عنوان« مهارتهای همسرداری موفق" در جمع طلاب مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان  با استناد به روایتی از رسول مکرم اسلام(ص) بیان داشت: همسر صالح و شایسته از جمله عوامل خوشبختی مرد است.

 

وی افزود: تشکیل خانواده یعنی داشتن خانواده ای سالم، استوار و داشتن همسری همدل، همزمان و همراست که برای رسیدن به زندگی ایده آل، نیاز به کسب مهارتهایی است.

مشاور مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان خاطر نشان کرد: شکل گیری هسته اولیه یک خانواده مطلوب از هنگام خواستگاری و وصلت با خانواده دیگر و ریشه آن شناختن و داشتن معیارهای درست در انتخاب همسر است.

نجفی نژاد به بیان چند عامل از عوامل استحکام خانواده پرداخت وگفت: شناخت پیش از ازدواج، صداقت در برخورد، احترام به فامیل های طرف مقابل و .... از جمله عوامل استحکام خانواده بشمار می رود.

وی ادامه داد: زن و شوهر خط رابطه همدیگرند نه خط فاصله و آنچه این ارتباط را برقرار می سازد پذیرش حق است.

استاد حوز به بیان عوامل موثر در ایجاد ارتباط بین زوجین پرداخت و اظهار نمود: یکی از راههای ایجاد ارتباط بین همسران" حسن ظن" نسبت به همدیگر است، بدگمانی موجب تهمت، غیبت، بدگویی و بدخواهی می شود و حسن ظن پادزهر این سموم خطرناک است.

نجفی نژاد اظهار نمود: زن و مرد وظیفه دارند تا جایی که ممکن است حرف و عمل همدیگر را حمل بر صحت نمایند چنانچه این حالت جوی از اعتماد و صفای قلب را در میان افراد پدید می آورد و زندگی را شیرین خواهد نمود.

وی گفتار نیکو، عفو و گذشت و خوش خلقی را از دیگر عوامل ایجاد ارتباط بین زوجین دانست و خاطر نشان کرد: خوش خلقی سرمایه بی هزینه ای است که با بودنش زندگی آرام، گوارا و نبودنش زندگی را مملو از تنش و تلخی خواهد کرد.

مبلغ حوزه بر سپاسگزاری عملی از همسر تاکید نمود و اضافه کرد: سپاسگزاری موجب بالابردن درجه وفاداری، رفع کدورت ها و رضایتمندی خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)