تازه ترین اخبار

   

 

   «خانم فرحناز رجب زاده» در نشست تربیتی اخلاقی که به مناسبت آغاز سال جدید و در جمع طلاب مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد بیان داشت: تقارن فصل بهار با ماه رجب را باید غنیمت شمرد و از لحظه لحظه آن نهایت بهره را برد. با دقت در سیره علمای عظام بدست می آید که آنان جهت آمادگی برای دریافت درست ماه مبارک رمضان از ماههای قبل از رجب به مواظبت و مراقبت می پرداختند تا به نتیجه شایسته این ماه دست یابند.

 

وی افزود: تعبیر ماه رجب به«رجب المرجب» به خاطر عظمت و جلالت این ماه است. به تعبیر نبی مکرم اسلام(ص) ماه رجب ماه استغفار امت می باشد. به این ماه«اَصبّ» نیز گفته می شود که به معنای«اصابت رحمت مداوم خداوند است» .

استاد و مشاور حوزه ادامه داد: در فضیلت و برکات ماه رجب و دو ماه پس از آن، روایات بسیاری از پیامبر مکرم اسلام(ص) و ائمه هدی(علیهم السلام) وارد است که حاکی از اهمیت توجه به این ایام می باشد..

خانم رجب زاده اذعان نمود: ماه رجب ماه خداست و در آن رحمت الهی بر بندگان گسترده است. از جمله اعمال این ماه، سفارش به روزه داری است. فضیلت روزه داری در این ماه آنقدر اهمیت دارد که برای افرادی که معذور از روزه هستند توصیه به ذکر تسبیحات و دادن صدقه شده است که ثوابی برابر با روزه داری برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

وی در پایان به شرح فرازهایی از دعاهای ماه رجب پرداخت و برخواندن هر روز این ادعیه سفارش نمود.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست پیام تبریک«حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور" به مناسبت سال نو توسط یکی از طلاب قرائت شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)