تازه ترین اخبار

 

 تاریخ نگار انقلاب و دفاع مقدس در استان گلستان: قیام پنجم آذر، شناسنامه انقلابی جوانان گرگانی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، آقای غلامرضا خارکوهی در نشست بصیرتی با عنوان" تبیین قیام پنج آذر گرگان" که با حضور طلاب مجموعه حوزوی الزهرا(س) گرگان و به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، قیام پنجم آذر گرگان را شناسنامه انقلابی جوانان گرگان دانست و بیان داشت: قیام و تظاهرات مردم گلستان در اعتراض به سیاستهای رژیم پهلوی و هتک حرمت حرم رضوی زمینه ساز قیامی در گرگان شد که از وقایع مهم تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود.

خانم مریم میرکریمی مدیر مجموعه حوزوی الزهرا(س) گرگان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج پیامی صادر کردند که بدین شرح است: بسیج ماندگارترین یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است که در پنجم آذر ماه سال 1358 فرمان تشکیل آن صادر شد.


  

   مقدمه: ایران کشوری نیست که تسلیم شود. این مذاکره مال آن کشورهایی است که مثل گاو شیرده از آنها می‌دوشند و توهین هم به آنها می‌کنند. این نوع مذاکره برای آن کشورهاست، نه ایران. ایران کشور مسلمین و مؤمنین و عزت است، کشور تسلیم نیست. مردمی که خواستار عزت باشند، در مقابل فشارها تسلیم نخواهند شد.

خطبه اول: آیت الله نورمفیدی در ادامه سلسله بحث‌های خود از نهج‌البلاغه امیرالمومنین (ع)، بخش پایانی خطبه 185 را قرائت کرد و به تفسیر آن پرداخت:

  

 

    آیت الله نورمفیدی:شعر عاشورایی باید پیام عاشورا و عزت حسینی را بازگو کند

خطبه اول:آیت الله نورمفیدی در ادامه سلسله بحث‌های خود از نهج‌البلاغه امیرالمومنین (ع)، بخش دیگری از خطبه 185 را قرائت کرد و به تفسیر آن پرداخت:

  

    «دکتر محمد حکیمی »در ویژه مراسم جشن عید غدیر که از سوی مجموعه حوزوی الزهرا سلام الله علیها گرگان و با حضور معاونین، اساتید، کارکنان و طلاب این مجموعه و نیز جمع کثیری از بانوان برگزار شد به بحث پیرامون" رابطه معرفتی عید قربان و عید غدیر" پرداخت و بیان داشت: عید سعید قربان؛ عید توحید، عید بندگی و عید تسلیم خدا بودن است. بحث قربانی کردن از زمان فرزندان آدم یعنی هابیل و قابیل مطرح بوده که هر دو قربانی کردند ولی تنها از هابیل مورد قبول واقع شد و دلیل پذیرش قربانی هابیل، تقوا و پرهیزگاری او بوده است چنانچه آیات 27 تا 32 سوره مبارکه مائده بر این مطلب اشاره دارد.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)