تازه ترین اخبار

          آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان ظهار کرد: امشب نه تنها در تاریخ اسلام بلکه در تاریخ بشریت شب بزرگی است، چراکه شب بعثت خاتم انبیاست، پیامبر اکرم (ص) در محل همیشگی خود مشغول راز و نیاز و عبادت بود که فرشته وحی بر رسول خدا نازل شد و آیات سوره علق را بر پیامبر تلاوت کرد و شروع رسالت ایشان را اعلام کرد.

 

 

     «حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی» در جمع طلاب مدرسه علمیه و موسسه آموزش عالي الزهرا(س) گرگان در ادامه سلسله نشست های اخلاقی خود در جمع کارکنان و طلاب این مدرسه با استناد به موعظه حضرت رسول(ص) خطاب به عبدالله بن مسعود در کتاب«مکارم الاخلاق» آیت الله طبرسی به بحث در مورد اقسام و حقیقت گناه پرداخت و بیان داشت: «گناه و معصیت» به لحاظ شکلی به«صغیره» و «کبیره» تقسیم می شود که از نظر ظاهر این دو با هم متفاوتند ولی به لحاظ روح و حقیقت هر دو مخالف فرمان خدا هستند. فلسفه اینکه در روایات بر کوچک ندانستن گناه تاکید و سفارش شده است همین است که هرگناهی چه کوچک و چه بزرگ موجب نافرمایی خداوند خواهد شد.

   

 

   «خانم فرحناز رجب زاده» در نشست تربیتی اخلاقی که به مناسبت آغاز سال جدید و در جمع طلاب مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد بیان داشت: تقارن فصل بهار با ماه رجب را باید غنیمت شمرد و از لحظه لحظه آن نهایت بهره را برد. با دقت در سیره علمای عظام بدست می آید که آنان جهت آمادگی برای دریافت درست ماه مبارک رمضان از ماههای قبل از رجب به مواظبت و مراقبت می پرداختند تا به نتیجه شایسته این ماه دست یابند.

  

 

   خانم نفیسه حسینی واعظ در ویژه مراسم«اعمال ام داوود» که از سوی مدرسه علمیه و موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان و در جمع عموم بانوان برگزار شد به بحث پیرامون«آثار ارتباط با خدا در سیره حضرت زینب(س) » پرداخت و ضمن اشاره به اهمیت ماه رجب بیان داشت: گرچه همه زمان ها مخلوق خداست لیکن برخی از آنها از شرافت و ویژگی خاصی برخوردار است همچون ماه رجب که دارای امتیاز و برجستگی ویژه ای  می باشد.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)