تازه ترین اخبار

  

 

   رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی الزهرا (س) گرگان گفت: نخستین مرکز پژوهش‌های اسلامی و سطح ۴ حوزه‌های علمیه خواهران روز چهارشنبه در مدرسه عالی و مرکز تخصصی الزهرا (س) گرگان افتتاح می‌شود.

مریم بیگم میرکریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امر پژوهش در حوزه‌های علمیه سابقه زیادی دارد و پیش از آنکه دانشگاهی وجود داشته باشد، تحقیق و پژوهش در حوزه‌ها رواج داشته و نتیجه آن هنوز هم در قالب کتاب های مختلف و متنوع به چاپ می‌رسد.

وی درباره ضرورت احداث مرکز پژوهش های اسلامی گفت: از سال 76 که این مرکز شکل گرفت تاکنون هزاران خواهر طلبه فارغ التحصیل شدند که برخی از آنان در نهادهای دیگر مانند آموزش و پرورش یا دانشگاه‌ها مشغول به کار شدند و ظرفیت بسیاری از آنان نیز به‌کارگیری نشد.

میرکریمی افزود: این مرکز تلاش می‌کند تا از دانش و آموخته‌های طلبه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی نیز در زمینه‌های تولید علم، پژوهش در خصوص مسائل روز جامعه و موضوعات اختصاصی بانوان استفاده کند.

وی بیان کرد: تجمیع زنان پژوهشگر، پاسخگویی به نیازهای تخصصی و علمی مراکز حوزوی و غیرحوزوی، ارتقاء سطح پژوهشگران، ارتقاء سطح تعامل با سایر مراکز پژوهشی، تربیت عوامل انسانی متخصص، مسئله شناسی و احصاء اولویت‌ها، برگزاری همایش‌ها، نشست‌های علمی و کرسی‌های آزاداندیشی بخشی از کارهای این مرکز خواهد بود.

میرکریمی درخصوص راه‌اندازی مرکز تخصصی سطح 4 هم گفت: در حال حاضر در این سطح 5 طلبه مشغول به تحصیل هستند و پس از گذراندن 80 واحد درسی، توان تدریس، تحقیق و ارائه نظر و پاسخگویی به نیازهای مرتبط با رشته تحصیلی خود را کسب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش های اسلامی و سطح 4 حوزه علمیه خواهران روز چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران سراسر کشور در مدرسه عالی و مرکز تخصصی الزهرا (س) افتتاح می‌شود.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)