در دين اسلام به زن به عنوان يك انسان نگاه شده و هيچ فرقي بين زن و مرد درکمالات و حقوق انساني وجود ندارد همانطور كه مرد مي‏تواند به اوج سعادت و قرب الهي برسد، زن نيز مي‏تواند به اين اوج دست يابد و در تقوا، علم، اخلاص و ايمان كه كمال انسان است، هيچ فرقي بين زن و مرد وجود نیست.البته در برخي جاها بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و آن هم به دليل تفاوت در ویژگی‏هایی است که خدا بر اساس وظیفه و رسالت هر موجودی در او قرار داده است. پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) بر گردن زنان حق دارند، چرا که در برهه‏ای که شخصیت زن به حد نازل خود در جامعه رسیده بود، به آنان شان و شخصیت بخشیدند. امام راحل(ره) نیز با درس آموزی از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) زنان را وارد عرصه اجتماع کرد و به شخصیت و هویت آنان را احیاء کرد.
    دين مبين اسلام همواره نگرش ويژه‌اي به پايداري ركن خانواده و شخصيت زنان داشته و همیشه تلاش دارد تا زنان را با ارزش‏هاي وجودي‏شان آشنا سازد و به سعادت برساند. اصلی ترین نقش را در ساختن جامعه و تربیت انسان‏ها زنان بر عهده دارند.

 

تازه ترین اخبار

اوقات شرعی

       

"اي تلاشگر وادي دانايي" شيرين دانش و حلاوت پژوهش گواراي وجودتان باد.
 
هفته پژوهش گرامي باد.

 

 حضرت امام خمینی رحمة الله علیه:  كوشش نمايند كه هر روز بر دقتها و بحث و نظرها و ابتكار و تحقيق­ها افزوده شود؛ و فقه  سنتى كه ارث سلف   صالح است و  انحراف از آن سست شدن اركان تحقيق و تدقيق است، محفوظ بماند وتحقيقات بر تحقيقات اضافه گردد.      (صحيفه امام، ج‏21، ص393. )

    مقام معظم رهبری مدظله العالی: پژوهش و تحقیق در نظام­های آموزشی دنیا رکن اساسی و مایه بقای آن است و شاخص رشد و یا عقب ماندگی هر مجموعه آموزشی و تحقیقی، به چگونگی و جایگاه پژوهش آن بر می­گردد، از این رو برای تحول و پیشرفت در حوزه، باید به نظام پژوهشی آن عنایت ویژه بشود. (دیدار با  فضلا و نخبگان حوزه علمیه قم، 14/9/74 )

                                                                             

حضرت آیت الله جوادی آملی دامت توفیقاته:  باید حوزه در سه عنصر محوری «آیه محکمه»، «فریضه­ قائمه» و «سنت عامله» برنامه­ی محتوایی داشته باشد.... باید  بخش محتوایی حوزه، پایه ی­  محکمه داشته باشد و دارای متخصصان خوب محکمه، قائمه و عامله باشد، زیرا همه طلاب تنها برای فقه و اصول نباید تربیت شوند.                               دیدار با جمع اساتید حوزه، 9/3/87.

 

 

 

   

 

  آغاز به كارمركز پژوهش های اسلامی الزهرا (س) گرگان (ادامه مطلب)

 

 

                             

    پاسخگویی به سوالات شرعی و بخش مشاوره ( ادامه مطلب)

 

 

  

  

   

 

 


  

  

 

 

 

 

      

                    

  

  

 

 
     

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

    پاسخگویی به سوالات شرعی و بخش مشاوره

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه الزهرای گرگان، این مدرسه با توجه به رسالت های والای فرهنگی خویش قریب به ۲۵ سال است که اقدام به راه اندازی واحد پاسخگویی به سوالات دینی و شرعی و بخش مشاوره نموده است تا با بهره گیری از اساتید مجرب پاسخگوی سوالات شرعی و مشاوره ای عموم بانوان باشد.

 ساعت فعالیت این واحد همه روزه از ساعت ۸ صبح الی 1 بعداز ظهر می باشد.

نحوه پاسخگویی به سوالات به سوالات و بخش مشاوره:

حضوری : با مراجعه به مدرسه علمیه الزهرای گرگان به آدرس: گرگان، میدان مفتح، خیابان حوزه دو،کوچه میرداماد 2

مکاتبه ای: به آدرس سایت مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان     www.m-alzahra.ir

تلفنی: 01732432460-01732430384 - واحد فرهنگی و مشاوره

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)