در دين اسلام به زن به عنوان يك انسان نگاه شده و هيچ فرقي بين زن و مرد درکمالات و حقوق انساني وجود ندارد همانطور كه مرد مي‏تواند به اوج سعادت و قرب الهي برسد، زن نيز مي‏تواند به اين اوج دست يابد و در تقوا، علم، اخلاص و ايمان كه كمال انسان است، هيچ فرقي بين زن و مرد وجود نیست.البته در برخي جاها بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و آن هم به دليل تفاوت در ویژگی‏هایی است که خدا بر اساس وظیفه و رسالت هر موجودی در او قرار داده است. پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) بر گردن زنان حق دارند، چرا که در برهه‏ای که شخصیت زن به حد نازل خود در جامعه رسیده بود، به آنان شان و شخصیت بخشیدند. امام راحل(ره) نیز با درس آموزی از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) زنان را وارد عرصه اجتماع کرد و به شخصیت و هویت آنان را احیاء کرد.
    دين مبين اسلام همواره نگرش ويژه‌اي به پايداري ركن خانواده و شخصيت زنان داشته و همیشه تلاش دارد تا زنان را با ارزش‏هاي وجودي‏شان آشنا سازد و به سعادت برساند. اصلی ترین نقش را در ساختن جامعه و تربیت انسان‏ها زنان بر عهده دارند.

 

تازه ترین اخبار

اوقات شرعی

   آغاز ثبت نام سطح دو، سه و چهار مجموعه حوزوي الزهرا(س) گرگان

                                                                 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي 32432190 -32432460-32422623 تماس حاصل فرماييد.                   

    

   

 

  آغاز به كارمركز پژوهش های اسلامی الزهرا (س) گرگان (ادامه مطلب)

 

 

                            

                     

 

 

 

 

    پاسخگویی به سوالات شرعی و بخش مشاوره (ادامه مطلب)

 

 

  

  

   

 

 


  

  

 

 

 

 

      

                    

  

  

 

 
     

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

     "آیت الله سید کاظم نورمفیدی" بیان داشت: ایستادگی در مقابل مشکلات امروز جامعه مسئولیت تاریخی است که برعهده این نسل نهاده شده است.

 

«آیت الله سیدکاظم نورمفیدی »در نشست با شماری از معاونین، کارکنان و اساتید مدرسه علمیه عالی الزهرا( س) گرگان و مشاورین بانوان دستگاه های اجرایی استان به مناسبت دهه مبارکه فجر بیان داشت: برای قدردانی از انقلاب  و نظام باید به هویت  و ماهیت گذشته ملت واقف شویم به طوری که بدانیم کجا بوده ایم و امروز به کجا رسیده ایم.

وی افزود: واقعیت این است که شاه در گذشته یک قالب بی روح بود که هیچ اختیاری در اداره کشور نداشت و تمام اختیارات مملکت در دست بیگانگان بود.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: علیرغم مشکلات بسیار، عزت و استقلالی که امروز در کشور حاکم است نعمت بزرگی است که باید با ایستادگی در برابر سختی ها آن را حفظ کنیم.

آیت الله نورمفیدی با استناد به آیه 129 از سوره مبارکه اعراف خاطر نشان کرد: با توجه به آیه فوق، قبل از آمدن حضرت موسی علیه السلام بنی اسرائیل گرفتار اذیت و آزارهایی بودند که ناشی از بردگی آنان بود حال آنکه با آمدن حضرت موسی علیه السلام اذیت ها برای آزادی و استقلال  آنان بود، همچون دوران قبل از انقلاب که  ملت ایران دچار وابستگی و بردگی بود و با  قیام امام خمینی رحمت الله سختی ها و مشکلات ناشی از آزادی و استقلال این ملت است.

عضو خبرگان رهبری اظهار نمود: این عزت و استقلالی که امروز در ملت ما حاکم است ماحصل تلاش های دویست ساله شخصیت های بزرگی است که بدنبال آن تلاش های بسیاری نمودند و جان های بسیاری فدا کردند.

وی ایستادگی در مقابل مشکلات امروز جامعه را مسئولیت تاریخی دانست که برعهده این نسل نهاده شده است.

امام جمعه شهرگرگان گفت: شرایط امروزکشور شرایط بسیار سختی است، به طوری که می توان گفت امروز ملت در یک پیچ تاریکی قرار گرفته است که باید با ایستادگی بتواند از این گردنه به خوبی رد شود لذا این وظیفه برعهده همگان نهاده شده است.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: شما بانوان همچون دوران انقلاب که به گفته امام راحل" اگر بانوان در تظاهرات شرکت نمی کردند ما به پیروزی نمی رسیدیم" امروز نیز با شناخت شایستگی های خود در حفظ و دفاع از نظام  باید تلاش نمایید.

وی افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال  می توانـد در دشمنی دشمنان بسیار اثر گزار باشد، چراکه با وجود سختی ها و مشکلات حاکم در جامعه ایستادگی مردم می تواند توطئه های دشمن را نقش برآب کند.   

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)