در دين اسلام به زن به عنوان يك انسان نگاه شده و هيچ فرقي بين زن و مرد درکمالات و حقوق انساني وجود ندارد همانطور كه مرد مي‏تواند به اوج سعادت و قرب الهي برسد، زن نيز مي‏تواند به اين اوج دست يابد و در تقوا، علم، اخلاص و ايمان كه كمال انسان است، هيچ فرقي بين زن و مرد وجود نیست.البته در برخي جاها بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و آن هم به دليل تفاوت در ویژگی‏هایی است که خدا بر اساس وظیفه و رسالت هر موجودی در او قرار داده است. پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) بر گردن زنان حق دارند، چرا که در برهه‏ای که شخصیت زن به حد نازل خود در جامعه رسیده بود، به آنان شان و شخصیت بخشیدند. امام راحل(ره) نیز با درس آموزی از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) زنان را وارد عرصه اجتماع کرد و به شخصیت و هویت آنان را احیاء کرد.
    دين مبين اسلام همواره نگرش ويژه‌اي به پايداري ركن خانواده و شخصيت زنان داشته و همیشه تلاش دارد تا زنان را با ارزش‏هاي وجودي‏شان آشنا سازد و به سعادت برساند. اصلی ترین نقش را در ساختن جامعه و تربیت انسان‏ها زنان بر عهده دارند.

 

تازه ترین اخبار

اوقات شرعی

   آغاز ثبت نام سطح دو، سه و چهار مجموعه حوزوي الزهرا(س) گرگان

                                                                 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي 32432190 -32432460-32422623 تماس حاصل فرماييد.                   

    

   

 

  آغاز به كارمركز پژوهش های اسلامی الزهرا (س) گرگان (ادامه مطلب)

 

 

                            

                     

 

 

 

 

    پاسخگویی به سوالات شرعی و بخش مشاوره (ادامه مطلب)

 

 

  

  

   

 

 


  

  

 

 

 

 

      

                    

  

  

 

 
     

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

   رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی الزهرا (س) گرگان گفت: نخستین مرکز پژوهش‌های اسلامی و سطح ۴ حوزه‌های علمیه خواهران روز چهارشنبه در مدرسه عالی و مرکز تخصصی الزهرا (س) گرگان افتتاح می‌شود.

مریم بیگم میرکریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امر پژوهش در حوزه‌های علمیه سابقه زیادی دارد و پیش از آنکه دانشگاهی وجود داشته باشد، تحقیق و پژوهش در حوزه‌ها رواج داشته و نتیجه آن هنوز هم در قالب کتاب های مختلف و متنوع به چاپ می‌رسد.

وی درباره ضرورت احداث مرکز پژوهش های اسلامی گفت: از سال 76 که این مرکز شکل گرفت تاکنون هزاران خواهر طلبه فارغ التحصیل شدند که برخی از آنان در نهادهای دیگر مانند آموزش و پرورش یا دانشگاه‌ها مشغول به کار شدند و ظرفیت بسیاری از آنان نیز به‌کارگیری نشد.

میرکریمی افزود: این مرکز تلاش می‌کند تا از دانش و آموخته‌های طلبه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی نیز در زمینه‌های تولید علم، پژوهش در خصوص مسائل روز جامعه و موضوعات اختصاصی بانوان استفاده کند.

وی بیان کرد: تجمیع زنان پژوهشگر، پاسخگویی به نیازهای تخصصی و علمی مراکز حوزوی و غیرحوزوی، ارتقاء سطح پژوهشگران، ارتقاء سطح تعامل با سایر مراکز پژوهشی، تربیت عوامل انسانی متخصص، مسئله شناسی و احصاء اولویت‌ها، برگزاری همایش‌ها، نشست‌های علمی و کرسی‌های آزاداندیشی بخشی از کارهای این مرکز خواهد بود.

میرکریمی درخصوص راه‌اندازی مرکز تخصصی سطح 4 هم گفت: در حال حاضر در این سطح 5 طلبه مشغول به تحصیل هستند و پس از گذراندن 80 واحد درسی، توان تدریس، تحقیق و ارائه نظر و پاسخگویی به نیازهای مرتبط با رشته تحصیلی خود را کسب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش های اسلامی و سطح 4 حوزه علمیه خواهران روز چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران سراسر کشور در مدرسه عالی و مرکز تخصصی الزهرا (س) افتتاح می‌شود.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)