در دين اسلام به زن به عنوان يك انسان نگاه شده و هيچ فرقي بين زن و مرد درکمالات و حقوق انساني وجود ندارد همانطور كه مرد مي‏تواند به اوج سعادت و قرب الهي برسد، زن نيز مي‏تواند به اين اوج دست يابد و در تقوا، علم، اخلاص و ايمان كه كمال انسان است، هيچ فرقي بين زن و مرد وجود نیست.البته در برخي جاها بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و آن هم به دليل تفاوت در ویژگی‏هایی است که خدا بر اساس وظیفه و رسالت هر موجودی در او قرار داده است. پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) بر گردن زنان حق دارند، چرا که در برهه‏ای که شخصیت زن به حد نازل خود در جامعه رسیده بود، به آنان شان و شخصیت بخشیدند. امام راحل(ره) نیز با درس آموزی از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) زنان را وارد عرصه اجتماع کرد و به شخصیت و هویت آنان را احیاء کرد.
    دين مبين اسلام همواره نگرش ويژه‌اي به پايداري ركن خانواده و شخصيت زنان داشته و همیشه تلاش دارد تا زنان را با ارزش‏هاي وجودي‏شان آشنا سازد و به سعادت برساند. اصلی ترین نقش را در ساختن جامعه و تربیت انسان‏ها زنان بر عهده دارند.

 

تازه ترین اخبار

اوقات شرعی

                

 

 

       برنامه هاي ماه مبارك رمضان مسجد جامع گلشن گرگان

 

   

 

 

   

 

     معاونت فرهنگی ـ تبلیغی حوزه های علمیه خواهران تفاهم نامه ای با معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی امضا کرد که زمینه همکاری دو مرکز را در امور کودک و نوجوان فراهم می کند. بر اساس این تفاهم نامه خواهران طلبه واجد شرایط می توانند نسبت به تأسیس مهد کودک اقدام نمایند.متقاضيان جهت كسب اطلاعات بيشتر بر روي (ادامه مطلب) كليك نمايد.

 

                

ديدار شماری از معاونین، کارکنان و اساتید مدرسه علمیه عالی الزهرا( س) گرگان و نيز جمعي از مشاورین بانوان دستگاه های اجرایی استان با حضرت آيت الله نورمفيدي"نماينده معزز ولي فقيه در استان" (ادامه مطلب)

 

 

 

 

 

  آغاز به كارمركز پژوهش های اسلامی الزهرا (س) گرگان (ادامه مطلب)

 

  آغاز چهارمين دوره مسابقات سير مطالعاتي(ادامه مطلب)

 

                             

    پاسخگویی به سوالات شرعی و بخش مشاوره ( ادامه مطلب)

 

 

  

  

   

 

 


  

  

 

 

 

 

      

                    

  

  

 

 
     

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

   رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی الزهرا (س) گرگان گفت: نخستین مرکز پژوهش‌های اسلامی و سطح ۴ حوزه‌های علمیه خواهران روز چهارشنبه در مدرسه عالی و مرکز تخصصی الزهرا (س) گرگان افتتاح می‌شود.

مریم بیگم میرکریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امر پژوهش در حوزه‌های علمیه سابقه زیادی دارد و پیش از آنکه دانشگاهی وجود داشته باشد، تحقیق و پژوهش در حوزه‌ها رواج داشته و نتیجه آن هنوز هم در قالب کتاب های مختلف و متنوع به چاپ می‌رسد.

وی درباره ضرورت احداث مرکز پژوهش های اسلامی گفت: از سال 76 که این مرکز شکل گرفت تاکنون هزاران خواهر طلبه فارغ التحصیل شدند که برخی از آنان در نهادهای دیگر مانند آموزش و پرورش یا دانشگاه‌ها مشغول به کار شدند و ظرفیت بسیاری از آنان نیز به‌کارگیری نشد.

میرکریمی افزود: این مرکز تلاش می‌کند تا از دانش و آموخته‌های طلبه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی نیز در زمینه‌های تولید علم، پژوهش در خصوص مسائل روز جامعه و موضوعات اختصاصی بانوان استفاده کند.

وی بیان کرد: تجمیع زنان پژوهشگر، پاسخگویی به نیازهای تخصصی و علمی مراکز حوزوی و غیرحوزوی، ارتقاء سطح پژوهشگران، ارتقاء سطح تعامل با سایر مراکز پژوهشی، تربیت عوامل انسانی متخصص، مسئله شناسی و احصاء اولویت‌ها، برگزاری همایش‌ها، نشست‌های علمی و کرسی‌های آزاداندیشی بخشی از کارهای این مرکز خواهد بود.

میرکریمی درخصوص راه‌اندازی مرکز تخصصی سطح 4 هم گفت: در حال حاضر در این سطح 5 طلبه مشغول به تحصیل هستند و پس از گذراندن 80 واحد درسی، توان تدریس، تحقیق و ارائه نظر و پاسخگویی به نیازهای مرتبط با رشته تحصیلی خود را کسب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش های اسلامی و سطح 4 حوزه علمیه خواهران روز چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران سراسر کشور در مدرسه عالی و مرکز تخصصی الزهرا (س) افتتاح می‌شود.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)