در دين اسلام به زن به عنوان يك انسان نگاه شده و هيچ فرقي بين زن و مرد درکمالات و حقوق انساني وجود ندارد همانطور كه مرد مي‏تواند به اوج سعادت و قرب الهي برسد، زن نيز مي‏تواند به اين اوج دست يابد و در تقوا، علم، اخلاص و ايمان كه كمال انسان است، هيچ فرقي بين زن و مرد وجود نیست.البته در برخي جاها بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و آن هم به دليل تفاوت در ویژگی‏هایی است که خدا بر اساس وظیفه و رسالت هر موجودی در او قرار داده است. پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) بر گردن زنان حق دارند، چرا که در برهه‏ای که شخصیت زن به حد نازل خود در جامعه رسیده بود، به آنان شان و شخصیت بخشیدند. امام راحل(ره) نیز با درس آموزی از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) زنان را وارد عرصه اجتماع کرد و به شخصیت و هویت آنان را احیاء کرد.
    دين مبين اسلام همواره نگرش ويژه‌اي به پايداري ركن خانواده و شخصيت زنان داشته و همیشه تلاش دارد تا زنان را با ارزش‏هاي وجودي‏شان آشنا سازد و به سعادت برساند. اصلی ترین نقش را در ساختن جامعه و تربیت انسان‏ها زنان بر عهده دارند.

 

تازه ترین اخبار

اوقات شرعی

       

"اي تلاشگر وادي دانايي" شيرين دانش و حلاوت پژوهش گواراي وجودتان باد.
 
هفته پژوهش گرامي باد.

 

 حضرت امام خمینی رحمة الله علیه:  كوشش نمايند كه هر روز بر دقتها و بحث و نظرها و ابتكار و تحقيق­ها افزوده شود؛ و فقه  سنتى كه ارث سلف   صالح است و  انحراف از آن سست شدن اركان تحقيق و تدقيق است، محفوظ بماند وتحقيقات بر تحقيقات اضافه گردد.      (صحيفه امام، ج‏21، ص393. )

    مقام معظم رهبری مدظله العالی: پژوهش و تحقیق در نظام­های آموزشی دنیا رکن اساسی و مایه بقای آن است و شاخص رشد و یا عقب ماندگی هر مجموعه آموزشی و تحقیقی، به چگونگی و جایگاه پژوهش آن بر می­گردد، از این رو برای تحول و پیشرفت در حوزه، باید به نظام پژوهشی آن عنایت ویژه بشود. (دیدار با  فضلا و نخبگان حوزه علمیه قم، 14/9/74 )

                                                                             

حضرت آیت الله جوادی آملی دامت توفیقاته:  باید حوزه در سه عنصر محوری «آیه محکمه»، «فریضه­ قائمه» و «سنت عامله» برنامه­ی محتوایی داشته باشد.... باید  بخش محتوایی حوزه، پایه ی­  محکمه داشته باشد و دارای متخصصان خوب محکمه، قائمه و عامله باشد، زیرا همه طلاب تنها برای فقه و اصول نباید تربیت شوند.                               دیدار با جمع اساتید حوزه، 9/3/87.

 

 

 

   

 

  آغاز به كارمركز پژوهش های اسلامی الزهرا (س) گرگان (ادامه مطلب)

 

 

                             

    پاسخگویی به سوالات شرعی و بخش مشاوره ( ادامه مطلب)

 

 

  

  

   

 

 


  

  

 

 

 

 

      

                    

  

  

 

 
     

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)