خطبه اول: آیت الله نورمفیدی در ادامه سلسله گفتار خود از نهج البلاغه بخش دیگری از خطبه 182 امیرالمومنین (ع) را قرائت کرد و درباره آن سخن گفت:

وَ اعْلَمُوا أَنَّهُ "مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً" مِنَ الْفِتَنِ وَ نُوراً مِنَ الظُّلَمِ، وَ يُخَلِّدْهُ فِيمَا اشْتَهَتْ نَفْسُهُ وَ يُنْزِلْهُ مَنْزِلَ الْكَرَامَةِ عِنْدَهُ فِي دَارٍ اصْطَنَعَهَا لِنَفْسِهِ، ظِلُّهَا عَرْشُهُ وَ نُورُهَا بَهْجَتُهُ وَ زُوَّارُهَا مَلَائِكَتُهُ وَ رُفَقَاؤُهَا رُسُلُهُ:

بدانيد كه هر كه از خدا بترسد براى او راه بيرون شدنى از فتنه‌ها قرار مى‌دهد و چراغى در تاريكي‌ها و او را در آنچه ميل و خواست اوست جاويدان دارد و در نزد خود در منزل كرامت فرود آورد، در سرايى كه خاص خود ساخته، سايه‌اش عرش است و روشناي‌اش اشراق نور خشنودى اوست و زايران آن فرشتگان او و دوستانش پيامبرانش هستند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه گرگان با اشاره به خطبه 182 نهج البلاغه اظهار کرد: در رابطه با ارزش های دینی وقتی یکی از ائمه ما مطلبی را مورد نظر قرار می دهد در کلام همه ائمه ما آن مطلب مورد تایید است،  از پیامبر بزرگوار اسلام شروع می شود و هرچه که تاکید کرده و سفارش کرده همه ائمه آن خط را ادامه می دهند و هرآنچه که پیامبر نهی کرده است همه ائمه آن را نهی می کنند و ریشه همه این ارزش ها قرآن است.


خطبه اول:آیت الله نورمفیدی در ادامه سلسله گفتار خود از نهج البلاغه بخش دیگری از خطبه 182 امیرالمومنین (ع) را قرائت کرد و درباره آن سخن گفت:وَ أَوْصَاكُمْ بِالتَّقْوَى وَ جَعَلَهَا مُنْتَهَى رِضَاهُ وَ حَاجَتَهُ مِنْ خَلْقِهِ، فَاتَّقُوا اللَّهَ الَّذِي أَنْتُمْ بِعَيْنِهِ وَ نَوَاصِيكُمْ بِيَدِهِ وَ تَقَلُّبُكُمْ فِي قَبْضَتِهِ. إِنْ أَسْرَرْتُمْ عَلِمَهُ وَ إِنْ أَعْلَنْتُمْ كَتَبَهُ؛ قَدْ وَكَّلَ بِذَلِكَ حَفَظَةً كِرَاماً لَا يُسْقِطُونَ حَقّاً وَ لَا يُثْبِتُونَ بَاطِلًا: شما را به پرهيزگارى سفارش كرده و آن را منتهاى خشنودى خود قرار داده و همين است آنچه از بندگان خود خواسته. پس، از خداوندى كه همواره در نظر او هستيد و زمام اختيارتان به دست اوست و در قبضه قدرت اوست، بترسيد. اگر در نهان كارى كنيد، مى داندش و اگر به آشكارا كارى كنيد، مى نويسدش و بر اين كار فرشتگانى گمارده است. نگهبانان و ارجمندان، كه حقى را نانوشته نگذارند و چيزى را بيجا ثبت نكنند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: هفته آینده روز چهارشنبه سالروز ولادت ثامن الحجج، امام رضاست ، در سال 148 همان سالی که امام صادق (ع) به شهادت رسیدند و خاندان پیغمبر در غم از دست دادن ایشان بودند وجود با برکت حضرت رضا(ع) در مدینه متولد شد، امام صادق (ع) از قبل بشارت ولادت ایشان را داده بودند، حضرت فرموده بود از پسرم موسی فرزندی متولد می شود که خدای متعال در آسمان و بندگان خدا در روی زمین از او خوشنود می شوند شاید به همین مناسبت لقب آن حضرت رضا شده است؛ اما او در شهر شما با ستم و ظلم مسموم می شود و به شهادت می رسد و دفن می شود کسی را که او را در قربت زیارت کند مثل این است که رسول خدا را زیارت کرده است.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)