نماينده ولي فقيه در استان گلستان:امام عالمی بود که علاوه بر فقه و اصول در همه زمینه‌های اسلامی اهل نظر بود. برداشتی اندیشمندانه از اسلام و قرآن و دین داشت، برایش چنین ذلتی قابل‌قبول نبود. امام (ره) اصلاً دنبال مرجعیت نبود اما برای مقابله با این تهاجم بپا خاست، خیلی‌ها هم به هر دلیلی همراهی نکردند. همه خطرات را به جان خرید؛ زندان و تبعید و شهادت فرزند عزیزش آقا مصطفی را و هدفش برگرداندن عزت اسلام و مسلمین بود و به این هدف هم نایل شد. بعد از امام (ره) هم نظام اسلامی با تدبیر مقام معظم رهبری به همان راه رفته است و در مقابل زورگویی‌های مستکبران ایستاده است.

امروز در هر کجای جهان، خونی ریخته می‌شود، ناموسی هتک می‌شود، انسانی دربه‌در می‌شود و یا خرابی و ویرانی‌ای به‌وجود می‌آید، زیر سر آمریکاست.

خطبه اول:

امام جمعه گرگان در ادامه سلسله گفتارهای خود درباره نهج البلاغه امیرالمومنان (ع)، بخش‌هایی از خطبه 183 را قرائت و به معنا و شرح آن پرداخت:

‏الْحَمْدُ لِلَّهِ الْمَعْرُوفِ مِنْ غَيْرِ رُؤْيَةٍ وَ الْخَالِقِ مِنْ غَيْرِ مَنْصَبَةٍ؛ خَلَقَ الْخَلَائِقَ بِقُدْرَتِهِ وَ اسْتَعْبَدَ الْأَرْبَابَ بِعِزَّتِهِ وَ سَادَ الْعُظَمَاءَ بِجُودِهِ؛ وَ هُوَ الَّذِي أَسْكَنَ الدُّنْيَا خَلْقَهُ وَ بَعَثَ إِلَى الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ رُسُلَهُ، لِيَكْشِفُوا لَهُمْ عَنْ غِطَائِهَا وَ لِيُحَذِّرُوهُمْ مِنْ ضَرَّائِهَا وَ لِيَضْرِبُوا لَهُمْ أَمْثَالَهَا وَ لِيُبَصِّرُوهُمْ عُيُوبَهَا وَ لِيَهْجُمُوا عَلَيْهِمْ بِمُعْتَبَرٍ مِنْ تَصَرُّفِ مَصَاحِّهَا وَ أَسْقَامِهَا وَ حَلَالِهَا وَ حَرَامِهَا وَ مَا أَعَدَّ اللَّهُ لِلْمُطِيعِينَ مِنْهُمْ وَ الْعُصَاةِ مِنْ جَنَّةٍ وَ نَارٍ وَ كَرَامَةٍ وَ هَوَانٍ. أَحْمَدُهُ إِلَى نَفْسِهِ كَمَا اسْتَحْمَدَ إِلَى خَلْقِهِ وَ جَعَلَ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْراً وَ لِكُلِّ قَدْرٍ أَجَلًا وَ لِكُلِّ أَجَلٍ كِتَاباً

خطبه اول:

امام جمعه گرگان در ادامه سلسله گفتارهای خود درباره نهج البلاغه امیرالمومنان (ع)، بار دیگر به ادامه گفتار خود در خطبه 182 پرداخت و به معنا و شرح آن پرداخت:

‏أَیُّهَا النَّاسُ إِنِّی قَدْ بَثَثْتُ لَکُمُ الْمَوَاعِظَ الَّتِی وَعَظَ الْأَنْبِیَاءُ بِهَا أُمَمَهُمْ وَ أَدَّیْتُ إِلَیْکُمْ مَا أَدَّتِ الْأَوْصِیَاءُ إِلَى مَنْ بَعْدَهُمْ وَ أَدَّبْتُکُمْ بِسَوْطِی فَلَمْ تَسْتَقِیمُوا وَ حَدَوْتُکُمْ بِالزَّوَاجِرِ فَلَمْ تَسْتَوْسِقُوا لِلَّهِ أَنْتُمْ أَ تَتَوَقَّعُونَ إِمَاماً غَیْرِی یَطَأُ بِکُمُ الطَّرِیقَ وَ یُرْشِدُکُمُ السَّبِیلَ

اى مردم! من پند و اندرزهایى که پیامبران در میان امتهاى خود داشتند در میان شما نشر دادم، و وظائفى را که امامان پیامبران گذشته در میان مردم خود بانجام رساندند، تحقق بخشیدم، با تازیانه شما را ادب کردم نپذیرفتید، به راه راست نرفتید، و با هشدارهاى فراوان شما را خواندم ولى جمع نشدید. شما را بخدا! آیا منتظرید رهبرى جز من با شما همراهى کند؟ و راه حق را به شما نشان دهد؟

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم هفته آینده روز پنجشنبه رمضان شروع می شود، رسم رسول خدا بر این بوده در روزهای پایانی ماه شعبان مردم را نسبت به ورود ماه رمضان آماده می کرد.

وی افزود: رمضان  ماه خودسازی و بازنگری دفتر اعمال انسان است و به بیان امام صادق (ع) دنیا برای ما سه روز است، روزی که گذشت ودیگر بر نمی گردد، روزی که آینده می آید ومعلوم نیست زنده باشیم و آن را درک کنیم و زمان حال که در آن زندگی می کنیم .

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر گرگان اظهار کرد: چهارشنبه هفته آینده سالروزولادت یگانه منجی عالم حضرت ولی عصر (عج) است، شخصیتی که به یک معنا همه متدیان عالم مسلمان و غیرمسلمان منتظر یک چنین پیش آمدی هستند و شخصیتی را که رسول اکرم (ص)و همه ائمه به ظهور ایشان بشارت داده اند.

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)