آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: هفته آینده روز چهارشنبه سالروز ولادت ثامن الحجج، امام رضاست ، در سال 148 همان سالی که امام صادق (ع) به شهادت رسیدند و خاندان پیغمبر در غم از دست دادن ایشان بودند وجود با برکت حضرت رضا(ع) در مدینه متولد شد، امام صادق (ع) از قبل بشارت ولادت ایشان را داده بودند، حضرت فرموده بود از پسرم موسی فرزندی متولد می شود که خدای متعال در آسمان و بندگان خدا در روی زمین از او خوشنود می شوند شاید به همین مناسبت لقب آن حضرت رضا شده است؛ اما او در شهر شما با ستم و ظلم مسموم می شود و به شهادت می رسد و دفن می شود کسی را که او را در قربت زیارت کند مثل این است که رسول خدا را زیارت کرده است.

خطبه اول:

امام جمعه گرگان در ادامه سلسله گفتارهای خود درباره نهج البلاغه امیرالمومنان (ع)، بخش‌های دیگری از خطبه 183 را قرائت و به معنا و شرح آن پرداخت:

فَالْقُرْآنُ آمِرٌ زَاجِرٌ وَ صَامِتٌ نَاطِقٌ، حُجَّةُ اللَّهِ عَلَى خَلْقِهِ، أَخَذَ عَلَيْهِ مِيثَاقَهُمْ وَ ارْتَهَنَ عَلَيْهِمْ أَنْفُسَهُمْ؛ أَتَمَّ نُورَهُ وَ أَكْمَلَ بِهِ دِينَهُ وَ قَبَضَ نَبِيَّهُ (صلی الله علیه وآله) وَ قَدْ فَرَغَ إِلَى الْخَلْقِ مِنْ أَحْكَامِ الْهُدَى بِهِ؛

نماينده ولي فقيه در استان گلستان:امام عالمی بود که علاوه بر فقه و اصول در همه زمینه‌های اسلامی اهل نظر بود. برداشتی اندیشمندانه از اسلام و قرآن و دین داشت، برایش چنین ذلتی قابل‌قبول نبود. امام (ره) اصلاً دنبال مرجعیت نبود اما برای مقابله با این تهاجم بپا خاست، خیلی‌ها هم به هر دلیلی همراهی نکردند. همه خطرات را به جان خرید؛ زندان و تبعید و شهادت فرزند عزیزش آقا مصطفی را و هدفش برگرداندن عزت اسلام و مسلمین بود و به این هدف هم نایل شد. بعد از امام (ره) هم نظام اسلامی با تدبیر مقام معظم رهبری به همان راه رفته است و در مقابل زورگویی‌های مستکبران ایستاده است.

امروز در هر کجای جهان، خونی ریخته می‌شود، ناموسی هتک می‌شود، انسانی دربه‌در می‌شود و یا خرابی و ویرانی‌ای به‌وجود می‌آید، زیر سر آمریکاست.

خطبه اول:

امام جمعه گرگان در ادامه سلسله گفتارهای خود درباره نهج البلاغه امیرالمومنان (ع)، بخش‌هایی از خطبه 183 را قرائت و به معنا و شرح آن پرداخت:

‏الْحَمْدُ لِلَّهِ الْمَعْرُوفِ مِنْ غَيْرِ رُؤْيَةٍ وَ الْخَالِقِ مِنْ غَيْرِ مَنْصَبَةٍ؛ خَلَقَ الْخَلَائِقَ بِقُدْرَتِهِ وَ اسْتَعْبَدَ الْأَرْبَابَ بِعِزَّتِهِ وَ سَادَ الْعُظَمَاءَ بِجُودِهِ؛ وَ هُوَ الَّذِي أَسْكَنَ الدُّنْيَا خَلْقَهُ وَ بَعَثَ إِلَى الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ رُسُلَهُ، لِيَكْشِفُوا لَهُمْ عَنْ غِطَائِهَا وَ لِيُحَذِّرُوهُمْ مِنْ ضَرَّائِهَا وَ لِيَضْرِبُوا لَهُمْ أَمْثَالَهَا وَ لِيُبَصِّرُوهُمْ عُيُوبَهَا وَ لِيَهْجُمُوا عَلَيْهِمْ بِمُعْتَبَرٍ مِنْ تَصَرُّفِ مَصَاحِّهَا وَ أَسْقَامِهَا وَ حَلَالِهَا وَ حَرَامِهَا وَ مَا أَعَدَّ اللَّهُ لِلْمُطِيعِينَ مِنْهُمْ وَ الْعُصَاةِ مِنْ جَنَّةٍ وَ نَارٍ وَ كَرَامَةٍ وَ هَوَانٍ. أَحْمَدُهُ إِلَى نَفْسِهِ كَمَا اسْتَحْمَدَ إِلَى خَلْقِهِ وَ جَعَلَ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْراً وَ لِكُلِّ قَدْرٍ أَجَلًا وَ لِكُلِّ أَجَلٍ كِتَاباً

 

شماره های تماس با مدرسه

  شماره تماس با دفتر مدرسه: 01732432460

  01732426190

 

شماره تلفن نمابر دفتر مدرسه:  01732432450

صندوق پست الکترونیکی

 info@m-alzahra.ir

آدرس مدرسه علمیه

  گرگان- بلوار شهید مفتح -خیابان حوزه2 -مدرسه علمیه الزهرا(س)